ERKEK İNFERTİLİTESİ Spermdeki enerji (ATP) üretimini destekler.

DNA hasarını onarmayı destekler.

Hücre sağlığını destekler.

Sperm kalitesini artırır.

Erkek İnfertilitesinde IMPRYL


IMPRYL, güçlü antioksidanların aksine spermde indirgeyici strese sebebiyet vermeden sperm DNA’sında hem fragmantasyonu hem de maturasyonu destekleyen ilk ve tek formüldür. Son yıllarda yapılan klinik çalışmalar çok güçlü antioksidanların canlı doğum oranlarında olumlu bir etkileri olmadığını ortaya koymuştur. IMPRYL, spermde DNA hasarını minimize ederken, sperm mitokondrisini olumlu yönde destekleyerek spermin daha sağlıklı, matür ve yüksek enerjili olmasını sağlamaktadır. Bu sayede spermin yumurtaya ulaşması için gerekli olan enerjiyi verirken, ulaşan spermin de maksimum gebelik başarısı için maksimum kalitede olmasını hedeflemektedir.

Spermin tek bir kuyruk hareketi için 325.000 ATP (enerji) molekülü gerektiğini biliyor muydunuz?!


Bu spermin alışık olmadığı bir enerji ihtiyacıdır. Mitokondri hücrenin bir anda artan bu enerji ihtiyacını karşılamakta zorlanabilir. Bu noktada devreye IMPRYL girmektedir. IMPRYL endojen glutatyon üretimini indükleyerek mitokondrinin hiçbir oksidatif engele uğramadan enerji üretmesini sağlamaktadır. Bu sırada hücre içinde ortaya çıkan oksidatif stresin sperme ve sperm DNA’sına hasar vermesini engellemeye çalışır. Bu sayede maksimum gebelik başarısı ve canlı doğum oranlarına hizmet etmektedir. IMPRYL ile yapılan bir klinik çalışma mitokondriyal aktivitenin en çok IMPRYL formülü ile artırıldığını göstermiştir. IMPRYL formülünden çıkarılan tek bir bileşenin bile bu etkinlikte düşüşe sebep olduğu gözlemlenmiştir.

Tekrarlayan Düşüklerin Sebebi
Spermdeki DNA Hasarı Olabilir!?

Oosit (yumurta) kendi DNA hasarını bir miktar tamir edebilme özelliğine sahiptir. Sperm ve yumurta bir araya geldiğinde spermdeki DNA hasarı da bir miktar tamir edilmeye çalışılır. Ancak bu oldukça kısıtlı bir çabadır. Hasar yeteri kadar giderilemediğinde embryodaki DNA hasarı sebebiyle sağlıksız bir bebek dünyaya gelebileceği için bu durum düşükle sonuçlanabilir. Bu sebeple sperm ve yumurta buluşmadan önce, sürecin en başına gittiğimizde maksimum kalitede bir sperm ile yola çıkmak hedeflenmelidir. DNA hasarı minimize edilmiş ve matür bir sperm ile yumurtanın buluşması tekrarlayan düşük riskini azaltabilir.
 

VARİKOSELDE IMPRYL

Varikosel, erkeklerde testisleri koruyan gevşek cilt torbası olan erbezi torbalarında, yani diğer adıyla skrotumda yer alan toplardamarların şişerek genişlemesi ve büyümesi durumunun tıbbi adıdır. Varikoselin erkek infertilitesi vakalarında göz ardı edilmeyecek bir oranı vardır. Söz konusu toplardamarın genişlemesi burada kirli kan, yüksek ısı ve yüksek oksidatif stres gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu durum sperm kalitesinde de ciddi bir düşüşe sebebiyet vermektedir. Varikosel sorunundaki en etkili çözüm cerrahi müdahaledir. Ancak “British Journal of Urology” isimli üroloji alanında önde gelen bir yayında yayınlanan IMPRYL ile yapılan bir klinik çalışmada düzenli IMPRYL kullanımının varikosele rağmen spermin tüm parametrelerinde (sperm sayısı, sperm DNA hasarı, sperm morfolojisi, sperm hareketliliği) olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir.
HEMEN SATIN AL