IMPRYL ® Nedir ?
IMPRYL®; Betain, Sistin, Çinko, Niasin, Folik Asit (5MTHF-glukozamin formunda), B12 Vitamini (Metilkobalamin formunda), B6 Vitamini ve Riboflavin içeren bir besin takviyesidir. B6 Vitamini, Folatlar ve B12, normal homosistein metabolizmasına katkı yapar ve B2, hücrelerin oksidatif streslerden korunmasına yardımcı olur. Çinko, hücreler yapıları oksidatif hasara karşı korur, DNA sentezine ve ayrıca normal fertilite ve üremeye katkı sağlar.

IMPRYL®’de bulunan nütrisyonel maddelerin, normal diyetin ve metabolizmanın parçası olduğu bilinmektedir ve mutlak (diyetteki düşük miktar) veya rölatif (artmış talep) eksikliklerde faydalı olabilirler. Bu eksiklikler homosistein metabolizmasında değişimlere ve oksidatif saldırılara karşı gösterilen savunmada başka bozulmalara yol açabilir ve sıklıkla şu kişilerde görülür: üreme problemleri olan erkeklerde ve kadınlarda; bir PCOS sendromu taşıyan ve pre-menopozal ve menopozal aşamada olan kadınlarda; tip 2 diyabette; nörodejeneratif hastalıklar geliştiren kişilerde; yoğun aktivite gösteren ve enerji harcayan kişilerde, örn., atletler; vegan ve vejeteryanlarda. Ayrıca aynı bozukluklar dislipidemi ve kardiyovasküler hastalıkla da ilişkilendirilmiştir. Son olarak IMPRYL®, folat/homosistein yolağının tüm gereksinimlerini kapsadığında, her iki partner için pre-konsepsiyonel bir takviye olarak ve gebe kadınlar için gebelik takviyesi olarak kullanılabilir.

MTHFR, MTRR, BHMT ve CBS dahil olmak üzere, homosistein metabolizmasının temel enzimlerinden birisinin kusurlu bir genetik varyantını taşıyan kişilerde, homosistein metabolizması ve oksidatif savunmalardaki bozulmaların daha sık meydana gelebileceği belirtilmelidir. IMPRYL®, daha önceden aktive edilmiş bir substrat sağlayarak (yani, MTHFR için metilfolat ve MTRR için metil kobalamin) veya bir substrattan aşırı miktarda temin ederek (yani, BHMT için betain) ya da genetik blokajdan sonraki adımlara hazır bir substrat sağlayarak (yani, CBS için sistin) bu kusurları telafi edecek şekilde formüle edilmiştir. Dolayısıyla IMPRYL®, belirtilmiş enzimlerin genetik substratlarından bağımsız olarak herkese etkili bir besin

İÇİNDEKİLER

Hacim arttırıcı ajan: mikrokristalin selüloz; betain hidroklorür, L-sistin, topaklanmayı önleyici ajanlar: yağ asitlerinin mono- ve digliseritleri, magnezyum stearat, silikon dioksit; çinko bisglisinat, stabilizör: çapraz bağlı sodyum karboksi metil selüloz; niasin (nikotinamid), B6 vitamini (piridoksin hidroklorür), B2 vitamini (riboflavin), folik asit ((6S)5- metiltetrahidrofolik asit, glukozamin tuzu), B12 vitamini (metilkobalamin).

İÇERİK MADDELERİ GÜNLÜK DOZ (1 TABLET) %NRV
Betain 200 mg
L-sistin 200 mg
Niasin 16 mg %100
Çinko 10 mg %100
B6 vitamini 1.4 mg %100
Riboflavin (B2 Vit.) 1.4 mg %100
Folik asit (metilfolat olarak) 400 µg %100
B12 vitamini (metilkobalamin olarak) 2.5 µg %100

IMPRYL ® Kullanım ve Saklama Talimatları

KULLANIM TALİMATLARI
IMPRYL® laktoz ve gluten içermez. Önerilen günlük doz, mümkünse öğünler arasında olmak üzere, bol suyla yutulan 1 tablettir. Daha düşük miktarlarda tüketilmesi durumunda, herkeste günlük gereksinimlerin tamamının karşılanması garanti edilemez. IMPRYL® dengeli bir diyetin destekçisidir ve bu tip bir destek için sabit bir süre yoktur. Bununla birlikte, üreme problemleri olan kadınların ve erkeklerin, gamet olgunlaşmasının yaklaşık 4 ayda tamamlandığını göz önüne alması gerekir. Ayrıca, homosistein metabolizması sorunları olduğu bilinen kişiler, destekleyici etkilerin, yalnızca ürün tüketilmeye devam ettikçe süreceğine dikkat etmelidir.
ÖNEMLİ UYARILAR
Önerilen günlük dozu aşmayın. Üç yaşın altındaki çocuklardan uzak tutun. Besin takviyeleri, çeşitliliğe sahip bir diyetin ya da sağlıklı bir yaşam biçiminin ikamesi olarak düşünülmemelidir. Bir ya da daha fazla içerik maddesine bilinen ya da şüpheli alerji durumunda almayın.
IMPRYL ® SAKLAMA ŞEKLİ
Işıktan, nemden ve doğrudan ısı kaynaklarından uzakta, serin ve kuru bir yerde saklayın. Son kullanma tarihi, hasarlanmamış ve uygun şekilde saklanan ürün için geçerlidir.
IMPRYL ® TAKDİM ŞEKLİ
Toplamda 30 tane 1.3 gramlık film kaplı tablet için her birinde 15 tablet bulunan iki PVC/Alüminyum blister içeren karton kutu.
IMPRYL ® ÜRETİCİ FİRMA
Parthenogen SAGL -İSVİÇRE (Via F. Pelli 1, 6900 Lugano, İsviçre) için via N. Sauro fabrikasında (35/D, 31306 Istrana (TV), İtalya) üretilmiştir.
IMPRYL ® RUHSAT SAHİBİ
PARTOGEN İLAÇ SAN TİC LTD ŞTİ Balmumcu Mah. Itri Sk. No:14 34349 Balmumcu / İstanbul
HEMEN SATIN AL